Linie lotnicze tego nie lubią. Jak spakować się do bagażu podręcznego i nie przepłacać?

Pakowanie bagażu podręcznego do samolotu wymaga odpowiedniego planu i dobrego przygotowania. Dzięki temu będziemy w stanie spakować się na kilka dni, bez konieczności wykupowania dodatkowego bagażu rejestrowanego. Co można zabrać w bagażu podręcznym i jak go skutecznie spakować? Istnieje kilka prostych sposobów.
- Pakowanie bagażu podręcznego – po pierwsze dobry plan
- Pakowanie bagażu podręcznego – umiejętne składanie ubrań kluczem do sukcesu
- Pakowanie bagażu podręcznego – woreczki próżniowe
Pakowanie bagażu podręcznego – po pierwsze dobry plan
Lecisz na dwa, trzy dni, a może na tydzień? W miejscu, do którego lecisz będzie ciepło, a może przeciwnie? Odpowiedź na te pytania jest kluczowa dla prawidłowego spakowania bagażu podręcznego.
Na samym początku warto sporządzić listę rzeczy, które są niezbędne w podróży. Na końcu listy zapisujemy rzeczy, które możemy zabrać, ale nie musimy. Dzięki dobrze przygotowanej liście sprawimy, że żadna rzecz nam nie umknie, a w bagażu nie pojawią się całkowicie przypadkowe i niepotrzebne przedmioty.
Podczas planowania wyposażenia bagażu podręcznego, bierzemy pod uwagę zarówno liczbę, jak i rozmiar oraz objętość wszystkich rzeczy. Przestrzeń potrzebną na ubrania możemy w prosty sposób zmniejszyć dzięki odpowiedniemu składaniu, jednak w przypadku butów nie będzie to już takie proste. Dlatego przemyślmy, jakie rzeczy naprawdę będą nam potrzebne i nie ograniczą nadmiernie przestrzeni w niewielkim bagażu podręcznym. Tutaj znajdziesz przydatne wskazówki dotyczące podróży samolotem.

Pakowanie bagażu podręcznego – umiejętne składanie ubrań kluczem do sukcesu
Bagaż podręczny ma bardzo ograniczone rozmiary. Dla przykładu, w przypadku linii Ryanair jest to 40x20x25 cm. Bagaż musi zmieścić się pod siedzeniem przed pasażerem. Za dopłatą można wykupić większy bagaż podręczny o wymiarach do 55x40x20 cm i wadze do 10 kg. Taki bagaż na czas lotu umieszcza się w schowku. W przypadku linii WizzAir obowiązuje limit małego bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x30 i wadze do 10 kg. Pasażer może też wykupić WIZZ Priority z walizką kabinową o wymiarach do 50x40x23 cm.
Bez względu na wybór linii lotniczych, bagaże podręczne są dość ograniczone wymiarowo, a bagaż rejestrowany może odczuwalnie podnieść koszt podróży. Dlatego wiele osób wyrusza w podróż z samym, ale dobrze przygotowanym bagażem podręcznym. Jak się okazuje, można się do niego spakować nawet na kilkanaście dni.
Przy pakowaniu zwracamy uwagę na ubrania. Najlepiej sprawdza się metoda rolowania. W ten sposób ograniczamy powierzchnię ubrań, a jednocześnie zmniejszamy ich zagniecenia. Możemy robić rolki z kilku ubrań, lub tworzyć małą rolkę z każdego ubrania osobno.
W bagażu podręcznym umieszczamy też wszystkie niezbędne rzeczy, od dokumentów, przez pieniądze, aż po leki. Możemy też spakować kosmetyki, pamiętając o limicie płynów (maksymalnie opakowania 100 ml). W praktyce najlepiej sprawdzą się miniaturowe wersje kosmetyków lub próbki.
Pakowanie bagażu podręcznego – woreczki próżniowe
Woreczki próżniowe stały się hitem wakacyjnych przygotowań. Kosztują kilka złotych, a pozwalają znacznie ograniczyć rozmiar bagażu. Możemy je wykorzystać do pakowania ubrań przeznaczonych do bagażu podręcznego.
Alternatywą dla woreczków próżniowych są specjalne plecaki z komorą, z której można wyssać powietrze. Jednak tego typu, dobrej jakości plecak jest wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Co więcej, podczas kontroli na lotnisku może wystąpić potrzeba otworzenia komory. Z praktycznego punktu widzenia, znacznie łatwiej byłoby otworzyć niewielki worek.
Co ciekawe, woreczki próżniowe nie wymagają żadnego dodatkowego urządzenia, którym usuniemy powietrze. W zupełności wystarczy dokładne zgniatanie worka lub odessanie powietrza ustami. Dzięki temu ograniczymy powierzchnię ubrań w bagażu podręcznym, pozostawiając miejsce na inne akcesoria podróżne.
Wyjazd z samym bagażem podręcznym jest jednym z popularniejszych sposobów na ograniczenie kosztów wycieczki. Istnieją także inne, równie skuteczne działania, które mogą pomóc w zmniejszeniu wydatków. Tutaj podpowiadamy, jak ograniczyć koszty wycieczki zagranicznej.