Jak wyczuścić szczotkę do włosów domowymi sposobami?

Mycie przyborów do czesania należy przeprowadzać raz w tygodniu. Najpierw usuń wszystkie nagromadzone na szczotce włosy (w przypadku mocnego splątania, przeciąć je nożyczkami). Najprostszą metodą jest umycie szczotki w wodzie z mydłem, dokładne wypłukanie i wysuszenie suszarką do włosów.

Innym sposobem jest przygotowanie roztworu z 1 łyżeczki sody oczyszczonej, 1 łyżeczki szamponu i 1 szklanki wody. Do czyszczenia najlepiej użyć szczoteczki do zębów. Tą metodą można również umyć grzebień, szorując wszystkie jego zęby. Po umyciu przyborów, płuczemy je w czystej wodzie i pozostawiamy do wyschnięcia włosiem do dołu.

Jeśli szczotka wykonana jest z naturalnego włosia, zmienia się roztwór myjący. Należy przygotować szklankę wody z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego. Czyszczenie przeprowadzamy poprzez spryskanie szczotki przygotowaną mieszaniną, następnie wycieramy jej włosie i kładziemy grzbietem ku górze do wyschnięcia.

Czy dezynfekcja szczotki i grzebienia jest ważna?

Należałoby zacząć od pytania, po co właściwie szczotkujemy włosy? W gruncie rzeczy chodzi o to, by wyczesać z włosów kurz i inne zanieczyszczenia. Jeśli natomiast nie robimy tego czystą szczotką, czynność ta jest po prostu daremna. Na dodatek, używanie brudnej szczotki jest bardzo niehigieniczne.

Cierpi na tym również ogólny wygląd włosów, które są wyraźnie oklapnięte. Poprzez zaniedbanie w czyszczeniu szczotki włosy mogą znacznie szybciej się przetłuszczać. Odrażająca jest też sama estetyka takiego przyboru. Widoczny brud oraz włosy na szczotce to niezbyt przyjemny widok.

Czysta szczotka do włosów
Jak wyczyścić szczotkę do włosów - sprawdzone i skuteczne sposoby

Szczotka do włosów to idealne siedlisko kurzu i roztoczy. Do tego dochodzą resztki preparatów do stylizacji włosów, łuszcząca się skóra głowy, wydzielający się łój itp. Konieczna jest więc dezynfekcja szczotki i grzebienia, która pomoże pozbyć się brudu i bakterii. Można wykonać ją np. poprzez namoczenie szczotki w roztworze wody ze spirytusem lub z wodą utlenioną.

Czyszczenie szczotki do włosów typu Tangle Teezer?

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się szczotki typu Tangle Teezer, dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak wyczyścić szczotkę do włosów o tak drobnych igiełkach. Do czyszczenia przyboru potrzebna jest szczoteczka do zębów, ciepła woda oraz mydło.

Pienimy wodę z mydłem, a następnie wkładamy szczotkę w roztwór i pozostawiamy na minutę. Po upływie wymaganego czasu należy wyciągnąć szczotkę Tangle Teezer i wyszorować ją szczoteczką do zębów. Proste prawda?

Dzięki powyższym wskazówkom wiemy już, jak wyczyścić szczotkę do włosów. Jest to wręcz dziecinnie prosta czynność, która zajmie nam zaledwie kilka minut. Dlatego nie narażajmy się na infekcje skórne poprzez lenistwo i zaniedbanie.

Sprawdź także: Czym i jak umyć piekarnik? Najlepsze sprawdzone sposoby

ikona podziel się Przekaż dalej