Cennik mycia okien w Polsce

Stawka za umycie jednego okna uzależniona jest najczęściej od regionu państwa. Zazwyczaj jest tak, że średnie ceny są bardzo zróżnicowane – jest między nimi nawet o kilka procent różnicy, w zależności od części Polski. I tak, w województwie dolnośląskim za umycie okien jednoskrzydłowych zapłacimy ok. 17 złotych, natomiast w województwie warmińsko-mazurskim ta sama usługa kosztuje już o średnio 3 zł więcej. W obrębie danych miast cennik klaruje się zatem bardzo niejednakowo – w największych miejscowościach Polski ceny będą o wiele wyższe, jak w tych mniej popularnych miejscach.

Ostateczna cena wykonania usługi mycia okien zawsze zależeć będzie od jej specyfikacji. Z najmniejszym wydatkiem wiąże się mycie okien jednoskrzydłowych. W tym przypadku stawka najczęściej liczona jest za umycie jednego okna – z uwzględnieniem jednostronnego lub obustronnego czyszczenia. Firmy w zakres swoich usług z reguły wliczają również umycie ram okiennych i parapetów. Wiadomo, że np. okno balkonowe będzie kosztowało więcej, niż tradycyjna szyba w oknie – jego powierzchnia jest większa, a więc jednocześnie większy będzie koszt usługi.

Mycie okien przez ekipę sprzątającą
Ile kosztuje mycie okien? Sprawdź ceny za mycie szyb w całej Polsce

Wśród ofert zleceniobiorców można zobaczyć także te niestandardowe, jak mycie okien na wysokości. Jednak tutaj cena będzie już zdecydowanie wyższa, gdyż usługa ta wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz sprzętu. Ostateczna cena jest również uzależniona od specyfiki budynku, dlatego większość firm zawsze zaproponuje w takim przypadku wycenę indywidualną.

Tak więc mycie witryn bądź szyb sklepowych zależeć może od ich… wysokości. Bardzo często usługi dzielą się wówczas na mycie szyb do 2,5 m oraz do 4,5m. Oczywiście, najbardziej popularne jest zlecenie wykonania usługi obustronnej – jest to wtedy bardziej opłacalne dla osoby zatrudniającej.

Sprawdź także: Skuteczne sposoby na usuwanie naklejek, czyli jak odkleić naklejkę z szyby?

Ile kosztuje mycie okien? Stawka za okno

Jak już wiesz, ceny zależeć będą od wielkości czyszczonej powierzchni szyby. Za te pojedyncze wychodzi najczęściej 9 zł, za dwuskrzydłowe ok. 15 zł, z kolei za okno balkonowe nawet 25 zł – w szczególności za szyby nowego typu, np. w województwie kujawsko-pomorskim. W województwie podlaskim i pomorskim za tę samą usługę trzeba zapłacić z kolei nawet 31 zł. A więc cena znowu uwarunkowana jest położeniem na mapie Polski.

Co ciekawe, za te stare okna balkonowe (które są rozkręcane) trzeba płacić w dzisiejszych czasach… prawie podwójnie! To znaczy, że w Gdańsku lub Białymstoku za jednoskrzydłowe okno możesz zapłacić nawet ponad 40 zł! Rzecz jasna, stawka pomniejszana jest wówczas, gdy okien do wyczyszczenia będzie zleconych więcej niż jedno.

Największe ceny generują profesjonalne firmy sprzątające, które często swoją stawkę mają większą średnio o 3, 4 złote od osób zajmujących się sprzątaniem dorywczo – bądź takich, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

Mycie okien w Polsce
Ile kosztuje mycie okien? Sprawdź ceny za mycie szyb w całej Polsce

Mycie okien - stawka za godzinę

Jest to opłacalna dla firm forma rozliczenia się, np. w trakcie większego zlecenia (mycie okien w całym domu). Ile kosztuje mycie okien za godzinę? Jeśli wynajmiesz kogoś do umycia okien w małym mieszkaniu, to stawka za godzinę będzie liczona między 10 a 20 zł. Z kolei, jeżeli masz spory dom, to musisz liczyć się z wydatkiem nawet… 300 zł. Pamiętaj, że przy niewielkiej ilości okien zleceniobiorca będzie raczej wolał wybrać opcję rozliczenia się za każde jedno okno z osobna.

Jeżeli chcesz zatrudnić kogoś indywidualnie, już na samym początku ustal kwotę za wykonanie całości usługi. Lepiej ustanowić jasne reguły na samym początku współpracy i nie zamartwiać się później o to, czy zaproponowana stawka będzie dotyczyła także przerwy obiadowej bądź… dojazdu do miejsca pracy.

Sprawdź także: Jak usunąć plamy ze skóry, czyli domowe sposoby na czyszczenie skóry

ikona podziel się Przekaż dalej