Jak prać poduszki z pierza w pralce?

Pierwszorzędną rzeczą, jaką należy wykonać, zanim rozpoczniemy pranie poduszek z pierza, jest sprawdzenie oznaczeń na metce produktu. Teoretycznie większość producentów utrzymuje, że nie powinno się prać poduszek z pierza w pralce automatycznej. Jednak, gdy zastosujemy się do kilku sprawdzonych rad, bez problemu wypierzemy poduszkę w pralce. Po pierwsze, wybierzmy słoneczny dzień. To pomoże w procesie suszenia.

Po drugie, jedno pranie powinno zawierać jedną poduszkę. Ewentualnie można włożyć do bębna dwie małe. Po trzecie, należy użyć bardzo delikatnego płynu do prania. I po czwarte, program prania powinien być dostosowany do bardzo delikatnych rzeczy. Oznacza to, że temperatura i szybkość wirowania powinny być koniecznie zredukowane.

Po włączeniu prania, ważne jest zerkanie na pralkę co jakiś czas. Gdyby mokre poduszki okazały się za ciężkie, mogłyby nawet zablokować pralkę. Pod koniec zaleca się poddanie poduszki jeszcze jednemu wirowaniu. Tym razem na wyższych obrotach.

Podczas prania pierza warto zastosować trik z piłkami tenisowymi, które wkładamy do bębna pralki wraz z praną poduszką. Obecność piłek ma na celu rozbijanie pierza, które zbija się podczas prania.

Jeśli obawiamy się, że pierze po praniu zmieni swoją strukturę, można zastosować inną metodę. Polega ona na wyjęciu zawartości ze środka i upranie samego materiału. Jednak w ten sposób nie odświeżymy całej poduszki, a jedynie tkaninę, z której poduszka jest wykonana.

Poduszki z pierza w pralce
Pranie poduszek z pierza w pralce - poradnik praktyczny

Suszenie poduszek z puchu w suszarce

Pranie poduszek z pierza w pralce wymaga w kolejnym etapie po wyjęciu z pralki, odpowiedniego suszenia. Pod żadnym pozorem nie zaleca się przeprowadzania suszenia poduszek z pierza w suszarce bębnowej. Grozi to uszkodzeniem puchowego wypełnienia. Uprane poduszki powinny schnąć naturalnie na zewnątrz, korzystając ze słońca i wiatru.

Po wyjęciu z pralki trzeba je dobrze roztrzepać i rozłożyć w nasłonecznionym oraz przewiewnym miejscu. Przynajmniej co godzinę powinno się odwracać i przetrzepywać poduszki, aby wypełnienie równomiernie schło i się nie zbijało. To dosyć długi proces suszenia, jednak efekt końcowy wynagradza cały ten trud. Przekonajcie się sami.

Po całkowitym wyschnięciu, poduszki z puchu staną się puszyste, miękkie, pachnące i będą sprawiały wrażenie „napompowanych”. Jednym słowem – będą wyglądać jak nowe. Po wykonaniu prania bardzo szybko odczujemy znacznie lepszy komfort snu po zmianie pościeli.

Suszenie poduszek na balkonie.
Po wypraniu poduszek należy je rozłożyć w przewiwenym miejscu, na przykład na balkonie, żeby dobrze wyschły pod wpływem powiewów wiatru

Jak wyprać kołdę puchową w domu?

Nie każdy decyduje się na pranie kołdry puchowej w domu, ponieważ wiąże się to z dużym ryzykiem. Puch może się zbijać w grudki, co sprawi, że pościel straci puszystość i będzie wyglądać nieestetycznie. Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania, warto dokładnie przeczytać instrukcje na metce.

Kołdra puchowa może być nieodpowiednia do prania w pralce, a delikatne wypełnienie łatwo uszkodzić, co jest nieodwracalne. Dlatego, mając na uwadze koszt takiej kołdry, lepiej oddać ją do pralni chemicznej, aby mieć pewność, że nic jej się nie stanie.

Powyższe wskazówki warto przyswoić. Wielu ludziom może wydawać się, że pranie poduszek z pierza lub kołdry z tym samym wypełnieniem, nie jest możliwe w domu. Jak się okazuje, wiele gospodyń decyduje się na pranie pierza w domu. Wykorzystując powyższe rady, płynące wprost z doświadczenia, pielęgnacja puchowej pościeli na pewno nie sprawi dużego kłopotu. Dlatego, gdy zamarzy nam się cieplutka, puchowa pościel – bez wahania w nią zainwestujmy. Nasze porady na pranie poduszek z pierza będą wówczas jak znalazł.

Sprawdź także: Czym są i jak stosować saszetki do prania? Sprawdzamy!

ikona podziel się Przekaż dalej