Preparaty do czyszczenia bębna pralki - Dr beckmann i Dylon

Każdy środek czyszczący do pralek działa na podobnej zasadzie. Pranie czyszczące pralkę odbywa się zwykle przy pustym bębnie. Tego typu mycie pralki powinno być wykonywane co najmniej raz na 3 miesiące. Dzięki temu będziemy mogli być spokojni, że nasza pralka jest w optymalnym stanie.

Jednym z popularnych środków jest preparat firmy dr beckmann. Opracowany do specjalistycznego czyszczenia pralek. Produkt skutecznie usuwa kamień, zalegające resztki proszku oraz nagromadzony brud. Ponadto odkaża i odświeża. Przeciwdziała nawet korozji i osadzaniu się kamienia. Za pomocą środka, można czyścić także elementy gumowe i plastikowe. Dr beckmann ma delikatny i przyjemny zapach. Stosowany jest na pustą pralkę.

Kolejnym znanym środkiem jest Dylon. To preparat czyszczący 3w1, najczęściej spotykany w saszetkach. Skutecznie czyści, odświeża i odkamienia pralkę. Dodatkowo zawiera kompozycje zapachowe. Producent zapewnia, że środek czyszczący od momentu użycia, chroni naszą pralkę przed kamieniem aż do 6 kolejnych miesięcy. Cóż, efekt możemy jedynie sprawdzić poprzez zastosowanie specyfiku.

Polecane środki do pralek - Domol i Calgon

Następny w kolejności, lecz mniej znanym jest preparat firmy domol, niedrogi środek czyszczący. Z łatwością usuwa powstałe w pralce osady oraz nieprzyjemne zapachy. Domol należy stosować, wlewając odpowiednią ilość do przegródki i uruchomić puste pranie czyszczące pralkę. Składniki produktu wpływają na utrzymanie elastyczności elementów gumowych oraz chronią części metalowe przed korozją. Pielęgnacja przy pomocy preparatu domol jest przyjemna, z uwagi na kwiatowy zapach produktu.

Ostatni z prezentowanych środków to popularny Calgon 2 w 1. Ten środek do czyszczenia pralki chroni przede wszystkim przed kamieniem oraz brudem. Posiada również właściwości zmiękczające wodę. W myśl słynnej reklamy: „Dłuższe życie każdej pralki to Calgon” - preparat chroni ważne części urządzenia, wydłużając przy tym jego żywotność.

Środki czyszczące do pralki
Środek do czyszczenia pralki powinien mieć także działanie odgrzybiające. Środki cztszczące do pralki automatycznej powinny usuwać kamień i brud, a także eliminując nieprzyjemnych zapachów

Wszystkie, wymienione powyżej środki czyszczące, usuwają zarówno kamień i brud oraz odświeżają naszą pralkę, eliminując nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu ubrania wyciągnięte po zakończeniu prania są świeże i pachnące. Pielęgnacja pralek powinna być podstawową czynnością w każdym domu. Mycie pralki z wykorzystaniem preparatów chemicznych to niewielki koszt.

Dobry odkamieniacz do pralki

Zalegający w pralce brud, osad z kamienia i nieprzyjemny zapach można skutecznie usunąć. Wystarczy zainwestować w środek do czyszczenia pralki. Na rynku jest wiele produktów różnych firm, dlatego rozpiętość cenowa jest szeroka. Nabyć je możemy w sklepie chemicznym, drogerii lub na popularnych aukcjach internetowych.

Sam środek czyszczący to jednak nie wszystko. Potrzebny jest też skuteczny odkamieniacz. Najmniej inwazyjną metodą jest zastosowanie octu, sody lub kwasku cytrynowego. Mając jednak do wyboru preparaty chemiczne, posiadające specjalistyczny skład czyszczący, warto wybrać taki, który zapobiega powstawaniu kamienia.

Niezawodnym odkamieniaczem do pralki wydaje się być Calgon 2 w 1. Jego właściwości zmiękczające wodę sprawiają, że preparat chroni najważniejsze części pralki przed odkładaniem się kamienia. Działanie prewencyjne tego produktu oraz możliwość dodawania go do każdego prania stanowi komfort dla każdej pani domu w codziennej pielęgnacji pralki.

Jaki preparat do odgrzybiania pralki automatycznej?

Powszechnie wiadomo, że pojawienie się grzyba może negatywnie odbić się na zdrowiu. Występuje nie tylko na ścianach, ale też często w łazienkach. Słowem wszędzie tam, gdzie panuje wilgoć. Zamykanie więc drzwiczek pralki po każdorazowym wyjęciu prania, stwarza idealne warunki do rozwoju grzybów pleśniowych. To samo dzieje się, gdy przetrzymamy pranie w zamkniętej pralce.

Pleśń w pralce może pojawić się na elementach gumowych oraz w pojemniku na środki piorące. Najczęściej są to czarno – szare kropki. Warto wiedzieć, że ten rodzaj grzyba jest w stanie przetrwać spory czas w suchym miejscu. Straci jedynie zdolność do rozmnażania się. Profilaktyka zapobiegająca jego powstawaniu jest dobrze znana. Jednak co zrobić, kiedy jest już za późno i w naszej pralce zauważymy powstałą grzybnię?

Środek czyszczący do pralki
Środek do odgrzybiania pralki automatycznej powienien mieć silne działanie odgrzybające. Przemywa się nim części gumowe i uszczelki za pomocą nasączonej ściereczki

Z pomocą przychodzą wtedy środki chemiczne. Odpowiedni środek do czyszczenia pralki skutecznie usunie grzyby. Konieczne jest wówczas przewietrzenie pomieszczenia. Preparaty można kupić w każdym punkcie chemicznym bądź w sklepie z agd. Jest jeszcze jeden skuteczny środek na pozbycie się pleśni z pralki – ozonator. Jest to urządzenie, które zaopatruje wodę w ozon. Dzięki takiej wodzie odgrzybianie pralki automatycznej na pewno zakończy się sukcesem.

Środki do czyszczenia pralek - naturalne vs. chemiczne

Wiele osób zastanawia się, czy do czyszczenia bębna pralki lepiej używać domowych sposobów czy gotowych preparatów chemicznych. Wybór zależy od indywidualnych preferencji. Najważniejsze jest, aby regularnie dbać o pielęgnację i czyszczenie pralki, niezależnie od wybranej metody.

Higiena prania ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, dlatego regularne przeglądy i odświeżanie pralki są tak istotne. Niektóre osoby obawiają się korzystania z domowych metod, wątpiąc w ich skuteczność, dlatego wolą gotowe środki czyszczące.

Obie metody mają swoich zwolenników i przeciwników, co jest naturalne. Gdyby każda gospodyni korzystała tylko z domowych sposobów, produkcja licznych gotowych preparatów chemicznych nie miałaby sensu. Jednak ich obecność na rynku dowodzi, że istnieje popyt na chemiczne środki czyszczące.

ikona podziel się Przekaż dalej