Czyszczenie kabiny prysznicowej domowymi sposobami

Osad z kamienia na drzwiach kabiny prysznicowej to jedna z największych udręk w domu. Jego usuwanie, gdy już się pojawi, staje się prawdziwym wyzwaniem. Zaniedbanie tego problemu może prowadzić do powstawania trudnych do usunięcia zacieków. Co więcej, osad z mydła w połączeniu z ciągłą wilgocią sprzyja powstawaniu pleśni.

Wcale nie musimy inwestować w specjalistyczne detergenty, ponieważ coś równie skutecznego większość z nas z pewnością ma w swojej kuchni. O czym mowa? Np. o zwykłym occie kuchennym. Ten produkt potrafi zdziałać cuda. Roztwór octu z wodą błyskawicznie usunie kamień oraz osad z mydła ze szkła kabiny. Drzwi będą nie do poznania.

Prócz octu świetnie sprawdzi się też kwasek cytrynowy, który (jak zapewne wiemy na przykładzie czajnika) skutecznie usuwa osad z kamienia. Na pleśń także mamy dobry sposób – soda oczyszczona i woda utleniona. Ten duet doskonale poradzi sobie z grzybem. Zobaczmy więc, jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej.

Jak usunąć kamień i zacieki z kabiny prysznicowej?

Skoro wyjaśniliśmy, czym umyć kabinę, czas na podpowiedź, jak to zrobić. Usuwanie kamienia za pomocą roztworu octu z wodą (1:1) powinno przynieść natychmiastowy efekt. Gąbkę moczymy w roztworze i myjemy nią drzwi wewnątrz kabiny. Na koniec spłukujemy szybę wodą i otwieramy kabinę.

W przypadku trudnego brudu warto trochę podgrzać ocet. Ocet ma również świetne właściwości dezynfekujące. Jeśli jednak go nie mamy, można śmiało użyć kwasku cytrynowego. Niewielka ilość produktu na zwilżoną gąbkę wystarczy do umycia kabiny prysznicowej, zapewniając równie dobry efekt jak ocet.

Domowe metody na usuwanie kamienia
Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej - praktyczne sposoby na zacieki i kamień w kabinie

Stosując domowe metody czyszczenia kabiny prysznicowej, mamy pewność, że będą one całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Czego nie można powiedzieć o gotowych środkach chemicznych. Dlatego, zanim pomyślimy o specjalistycznych środkach czyszczących, wypróbujmy nieinwazyjne domowe sposoby.

Jak i czym usunąć pleśń w kabinie?

Panująca w łazience ciągła wilgoć sprawia, że jest to idealne miejsce do rozwoju pleśni. Najczęściej grzyb pojawia się w zakamarkach. Mocno sprzyjającym miejscem jest właśnie kabina prysznicowa. Na szczęście soda oczyszczona i woda utleniona bez problemu sobie z tym poradzą.

Pleśń posypujemy sodą i czekamy ok. 10 minut. Następnie za pomocą starej szczoteczki do zębów dokładnie szorujemy. Na koniec polewamy miejsce 3% wodą utlenioną i zostawiamy do wyschnięcia. Kabinę należy otworzyć, by jej wnętrze swobodnie wyschło.

Dzięki powyższym wskazówkom nikt nie powinien mieć już wątpliwości, jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej. To dziecinnie proste i co najważniejsze, bardzo ekonomiczne. Mając w domu powyższe produkty, na mycie kabiny prysznicowej nie wydamy ani grosza.

Sprawdź także: Skąd się bierze grzyb na ścianie i jak skutecznie pozbyć się pleśni ze ścian?

ikona podziel się Przekaż dalej