Jak zrobić pułapkę na mrówki? Poznaj boraks

Boraks to biały proszek, często wykorzystywany do lutowania metali, przypominający sproszkowaną kredę. Jego skuteczność wzrasta, gdy wymieszasz go z ugotowanym jajkiem. Gotową mieszankę umieść w pobliżu wejścia do domu lub tam, gdzie pojawiają się mrówki. Mrówki przeniosą substancję do swojego gniazda, co spowoduje ich wysuszenie.

Pamiętaj jednak o zachowaniu ostrożności podczas przygotowywania pułapki. Chociaż jest to skuteczny sposób na mrówki, boraks może być niebezpieczny dla dzieci i zwierząt!

Z czego zrobić pułapkę domowym sposobem?

Jak pozbyć się mrówek w pomieszczeniach w domu? Potrzebna ci będzie puszka po coli lub piwie, nóż, nożyczki, boraks (kupisz go w sklepie z chemią lub na Allegro) i wspomniane ugotowane jajko. Przetnij puszkę nożem na dwie części, a nożyczkami wyrównaj jej brzegi. Następnie natnij dolną część pułapki tak, by zrobiły się z niej swego rodzaju drzwi dla mrówek. Połącz te części w jedną, nakładając je na siebie. Włóż do środka boraks zmieszany z jajkiem i czekaj na efekty!

Sprawdź także: Jak usunąć kamień z armatury łazienkowej i zlewu kuchennego?

Samodzielnie wykonana pułapka na mrówki
Domowej roboty pułapka na mrówki – jak ją zrobić samodzielnie krok po kroku

Domowa pułapka, czyli co odstrasza mrówki

Idealnym „odstraszaczem” owadów okazuje się być cynamon, proszek do pieczenia, a także sól na mrówki. Najlepiej, kiedy przyprawy te wsypiemy bezpośrednio do gniazda mrówek i w miejsca tam, gdzie wędrują. Przyprawy bardzo szybko zabić powinny niechcianych gości, wysuszając jednocześnie ich siedlisko.

Sól i cynamon to substancje, których mrówki wyjątkowo nie lubią. Działają odstraszająco, dezorientują owady i skutecznie je eliminują. Rozsypanie cynamonu lub soli tworzy doskonałą, domową barierę przeciwko mrówkom, którą te owady będą chciały ominąć.

Podobnie działa proszek do pieczenia. Aby zrobić pułapkę na mrówki z proszku do pieczenia, wystarczy umieścić na pokrywce od słoika łyżkę miodu, a wokół niej rozsypać proszek do pieczenia. Mrówki przyciągnięte słodkim miodem wpadną w śmiertelną pułapkę. Jak widać, domowe metody zwalczania mrówek mogą być bardzo skuteczne.

Kolejna pułapka na mrówki jest trutką pokarmową, którą mrówki chętnie pobierają w przeświadczeniu, że jest to zwyczajne pożywienie. Ne jest to typowa substancja, co odstrasza mrówki. Owady nawet nie orientują się bowiem, że w momencie spożywania pokarmu są… trute. Blattanex eliminuje całe mrowisko, a nie tylko pojedyncze sztuki. Zatem, jest to równie skuteczny sposób na mrówki!

ikona podziel się Przekaż dalej