Jak i czym myć okulary - domowe sposoby

Czym skutecznie wyczyścić okulary, tak aby szkła pozostały bez smug? Niezależnie od tego, czy mamy szkła progresywne, czy też okulary przeciwsłoneczne, to zasada będzie dokładnie taka sama. Najlepiej szkła okularów myć bezpośrednio pod bieżącą wodą. Następnie przecieramy szkła miękką szmatką z mikrofibry. Natomiast nie zaleca się mycia szkieł przy pomocy detergentów, które zawierają w sobie balsam lub też ekstrakt z cytryny. Wtedy na pewno domowe sposoby zadziałają na mycie szkieł bez smug.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie wyczyścić okulary, wykorzystując tylko domowe sposoby, warto rozważyć przygotowanie własnego preparatu. Do jego wykonania potrzebujesz czystego alkoholu, niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie oraz wody. Przygotowując ten preparat, którym dokładnie wyczyścisz okulary progresywne lub przeciwsłoneczne, pamiętaj o zachowaniu odpowiednich proporcji składników.

Należy zatem dodać jedną miarkę wody, a także trzy miarki czystego alkoholu. Całość mieszamy w niedużym atomizerze, a następnie dodajemy zaledwie kilka kropli detergentu przeznaczonego do mycia. Jednak nie może być go zbyt dużo, ponieważ tak naprawdę będzie nam trudno myć nasze okulary. Oczywiście przed każdym użyciem naszego domowego preparatu, należy wstrząsnąć atomizerem.

Czyszczenie okularów bez smug
Podpowiedzi, jak czyścić okulary, by nie zrobić smug, czyli proste i szybkie sposoby na czyszczenie okularów

Sprawdź także: Ściereczki z mikrofibry - do czego ich używać i jakie wybrać?

Czyszczenie okularów - polecane środki do mycia szkieł

W momencie, gdy będzie nam zależeć na tym, aby naprawdę dobrze myć szkła okularów, to z pewnością nie możemy zapominać o zastosowaniu różnych polecanych preparatów. Warto jednak pamiętać o tym, czym okulary progresywne i przeciwsłoneczne nie powinny być czyszczone. Niestety niedobrym nawykiem jest czyszczenie ich tym, co akurat znajdziemy pod ręką. Kawałkiem materiału z bluzki, szmatką od wycierania naczyń, czy też ręcznikiem z łazienki. Niestety taki sposób dbania o okulary szybko doprowadzi do tego, że będziemy mieli porysowane szkła. To ma bardzo negatywny wpływ na ostrość widzenia, co może przenieść się nawet na pogorszenie wzroku.

W salonach optycznych łatwo znajdziesz gotowe zestawy do czyszczenia szkieł okularów. Jeśli nadal zastanawiasz się, czym i jak czyścić okulary, niezawodnym rozwiązaniem będzie specjalny płyn do mycia szkieł. Taki preparat nie tylko skutecznie czyści okulary, ale także chroni je przed kolejnymi zabrudzeniami przez dłuższy czas. Dodatkowo, używanie takich środków zapewnia, że szkła pozostają wolne od smug.

Ciekawą propozycją dla osób, które chcą dobrze wyczyścić okulary przeciwsłoneczne i progresywne, jest szampon japoński. Preparat do czyszczenia dostępny jest w wygodnym atomizerze, dzięki czemu nakładanie go na szkła stało się bardziej ułatwione. Oprócz tego, że szampon japoński doskonale poradzi sobie z największymi zabrudzeniami, to dodatkowo zdezynfekuje całe okulary.

Sprawdź także: Praktyczne sposoby: jak wyczyścić klawiaturę w laptopie

Czyszczenie okularów chusteczką
Jak krok po kroku wyczyścić okulary i zapobiec ich brudzeniu

Środki do mycia okularów - ceny

Może nam się wydawać, że jeśli chcemy dowiedzieć się, czym i jak czyścić okulary, to będziemy musieli liczyć się z bardzo dużymi kwotami, jakie przyjdzie nam zapłacić za takie preparaty. Nic bardziej mylnego, ponieważ średni koszt za środki do mycia szkieł od okularów waha się od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu złotych. Oczywiście warto przejrzeć konkretne oferty, aby móc porównać ich skład i pojemność, aby następnie podjąć właściwą decyzję co do wyboru środka do czyszczenia okularów.

Przykładowe ceny środków przeznaczonych do czyszczenia okularów

Preparat do czyszczenia okularów

Cena

Innowacyjny szampon japoński do okularów o zapachu mięty, 200 ml

33,49 zł

Płyn do okularów Hayne 240 ml

30,00 zł

Płyn do czyszczenia okularów Muscat

9,90 zł

Środek czyszczący Blue Star Kleen 200 ml

19,99 zł

Zestaw do czyszczenia okularów Zeiss

28,49 zł

Crulle zestaw do czyszczenia okularów 30 ml

17,99 zł

Rzeczywiście ceny nawet najlepszych i najbardziej rekomendowanych produktów nie przekraczają wartości 50 złotych. Dlatego z powodzeniem znajdziesz dla siebie odpowiedni produkt, który nie tylko spełni Twoje oczekiwania, ale jednocześnie będzie on na miarę Twoich możliwości finansowych. Bardzo szybko zauważysz, że ten niewielki wydatek okaże się doskonałą inwestycją. Ponieważ odpowiednio dbając o szkła okularów, będziesz mógł się dłużej cieszyć ich nieskazitelnym stanem i wyglądem. Oczywiście to, czym można wyczyścić okulary nie jest jedynym dylematem, z jakim często się spotykamy. Ponieważ chcemy też się dowiedzieć, jak wypolerować lampę, czy też, jak się pozbyć mroczków przed oczami.

Sprawdź także: Czy warto wykonać ozonowanie mieszkania? Doradzamy i sprawdzamy ceny

ikona podziel się Przekaż dalej